Позакласна робота

Миколаївська ЗОШ №1 ім. Олега Ольжича радо зустрічає учасників П’ятих Всеукраїнських  Ольжичевих читань!

З 14 по 17 листопада 2017 року делегація КЗ «Дніпрорудненської спеціалізованої І-ІІІ ступенів школи «Світоч» у складі директора Іванова Є.О., вчителя української мови та літератури Письменної Л.П. та учениці 8-Б класу Легкоступ Владислави взяла участь у П’ятих Всеукраїнських молодіжних Ольжичевих читаннях з нагоди 110-ої річниці від Дня народження Олега Ольжича, 20-річчя присвоєння Першій школі його імені, а також 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років, 80-ліття Миколаївської області. Це міроприємство традиційно проходить на Миколаївщині. Вп`яте наша школа бере участь у такому заході. Темою цьогорічних читань стали відомі слова Олега Ольжича «Нащо слова? Ми діло несемо!». Миколаївська школа відчинила двері 55 учасникам, які вшанували пам’ять Олега Ольжича (Олег Олександрович Кандиба) –поета, вченого-археолога, громадського діяча, незламного борця за незалежність України.
 Ольжичеві читання – це не просто зібрання талановитої молоді на базі школи, це простір, у якому формується нова генерація Свідомих патріотів- громадян України.
У очному етапі взяли участь старшокласники, студенти із 13 областей України. Учні та учителі мандрували школою, вивчаючи традиції Ольжичевої родини, знайомилися у колі друзів. На це дійство з’їхалися талановиті учні з усіх куточків країни – майбутнє нашої України. Розпочалося все з церемонії підняття прапора України та покладання квітів до Пантеону Олега Ольжича. Брала за душу промова директора школи ім. Олега Ольжича - Миколи Георгійовича Матіюка, яка була звернена до золотої молоді України .
Протягом даного заходу учні працювали в чотирьох секціях, де презентували свої творчі роботи; себе і свою малу батьківщину; дискутували; складали звернення до однолітків і просто спілкувалися на актуальні теми сьогодення.
Учениця 8-Б класу КЗ «Дніпрорудненська спеціалізована І-ІІІ ступенів школа «Світоч» Легкоступ Владислава працювала у секції «Я - камінь з Божої пращі!» (Олег Ольжич-герольд нескореного покоління).  Творча  робота була написана у оригінальній формі - формі інтерв'ю: « XXI століття. Ольжич серед нас». За цей твір учениця була нагороджена Дипломом за кращу авторську творчу роботу Ольжичевих читань.
Для учасників читань були організовані зустрічі з адміністрацією Корабельного району, із керівниками області, а також покладання квітів до меморіалу загиблим героям АТО, меморіалу героям-ольшанцям, до пам’ятного знаку Миколі Аркасу, до пам’ятника Героям Небесної Сотні, квест по центру міста, вільний моціон по вулиці Соборній. Вчителі, гості читань були задіяні протягом усього часу перебування у Миколаївській школі. Так директор КЗ «Дніпрорудненська спеціалізована І-ІІІ  ступенів школа  «Світоч» Іванов Є.О., як почесний гість, провів майстер-клас із використанням хмарних технологій на засіданні секції «Гаджет - паті». Вчитель української мови та літератури Письменна Л.П. (ДСШ «Світоч») на Вербальній толоці показала презентацію «Яка вона наша школа?» та родзинки своїх уроків з використанням ІКТ. Особливо запам’яталася всім учасникам читань– вечірка по - миколаївськи, де були проведені різноманітні конкурси, вікторини, веселі сценки та запальні танці, а ще - пригощали смаколиками та феєричним тортом. Кожна делегація привезла на заключний етап читань реліквію, оберіг свого краю і передала ці подарунки військослужбовцям у зону АТО. Нашим подарунком була булава -символ влади, перемоги, чоловічої сили та козацької звитяги!  

 Молодіжні Ольжичеві читання ще раз, підтвердили, що майбутнє в Україні є! Наша молодь   освічена, креативна. А головне, любить рідну  Батьківщину. І вже сьогодні своєю активною діяльністю у школах та вищих навчальних закладах підтверджує цю любов! Радимо всім небайдужим до долі своєї неньки – України взяти участь у наступних Всеукраїнських молодіжних Ольжичевих читаннях!





  9-го листопада — День української писемності та мови.
9-го листопада ми відзначаємо велике свято — День української писемності та мови. У школі відбувалася низка заходів, приурочених до цього свята: години спілкування, флешмоби.
Так, вчитель української мови Муц Л.П.  разом із учнями 10-Б класу провели флешмоб  "За що я люблю українську мову?". Учні 6-х класу на уроці від   Ясир Л.І. дізналися про історію свята.  Письменна Л.П. провела у 8-Б словесний флешмоб за віршем В.Сосюри "Любіть Україну".



«Вечір шанувальників творчості Т.Г.Шевченка»  (Конкурс читців серед учнів 5-6 класів)
Мета: розвивати творчі здібності учнів, виховувати любов до рідного слова, показати багатство рідної мови за допомогою творчості Тараса Шевченка.



«Ти наше диво калинове, кохана українська мово» (Сценарій до свята рідної мови для учнів 8-9 класів)
Мета: розвивати творчі здібності школярів, виявляти обдарованих дітей, виховувати любов до рідного слова, бажання здобувати знання, показати учням красу та багатство української мови з допомогою народної творчості творів письменників і поетів;


Сценарій свята «На Андрія… Українські вечорниці» Мета: вчити дітей віддавати шану минулому, брати все найкраще в наше сьогодення, відроджуючи все найдорожче, що є в нашого народу – традиції, історію, мову; вчити поважати досвід минулих поколінь та зберігати його; виховувати любов до рідного народу, його традиції, звичаї; розвивати почуття гідності за свій народ, за свою Батьківщину.
«Інтерактивна літературна вітальня» (Позакласний захід для учнів 7 класу). Мета: розширити знання учнів про життя й творчість великого Кобзаря; ознайомити з інформацією про Національну премію імені Тараса Шевченка; розвивати увагу, пам'ять, швидкість мислення; сприяти формуванню політкультурної, комунікативної, інформаційної компетентностей; розвитку творчості, прагненню до прославлення своєї держави; виховувати повагу до талановитих людей; прищеплювати почуття патріотизму, гордості за нашу державу, її визначних митців у галузі літератури, музики, акторського мистецтва.


7-В обирає здоровий спосіб життя!



День Вишиванки 

Фото

Комментариев нет:

Отправить комментарий